Dbaj o prawidłowe działanie organizmu na co dzień

Dbanie o prawidłowe działanie naszego ciała to nie tylko ruch fizyczny, ale również troska o to, aby do naszego organizmu dostawała się odpowiednia ilość substancji odżywczych i witamin. Czasami z powodu nieregularnej i źle zbilansowanej diety nie jest to możliwe. Aby uniknąć przykrych konsekwencji braku magnezu czy potasu warto jest stosować takie suplementy diety jak Aspargan.

Jak działa Aspargan?

Jako suplement diety Aspargan ma przede wszystkim działanie wspomagające. Możemy sobie nie zdawać z tego sprawy, ale nawet niewielki niedobór określonej substancji ma negatywny wpływ na nasze funkcjonowanie. Aspargan zajmuje się uzupełnianiem w naszym organizmie magnezu co sprawia, że nasz układ nerwowy lepiej się czuje. Regularne stosowanie preparatu sprawia, że wzrasta nasza wydolność fizyczna i psychiczna. Dzięki niemu jesteśmy bardziej odporni na stres i mamy lepszą koncentrację.

Stosując Aspargan zapewniamy sobie także ochronę przed kurczliwością mięśniową. Oprócz magnezu w preparacie znajduje się potas. Jest to jeden z najważniejszych pierwiastków dla naszego organizmu. Odpowiedni poziom potasu pozytywnie wpływa na naszą wydolność psychiczną a także na aktywność mięśnia sercowego. Potas jest także kluczowy do utrzymania odpowiedniego ciśnienia krwi.

Kiedy i w jakich ilościach?

Aspargan stosujemy trzy razy dziennie. Zaleca się przyjmowanie dwóch tabletek przy każdym podaniu. Kiedy najlepiej stosować ten preparat? Sytuacje w których jest to zalecane to przede wszystkim uzupełnianie poziomu potasu i magnezu w organizmie. Jeśli na przykład odczuwamy chroniczne zmęczenie, drgają nam powieki lub mamy skurcze mięśni to jest to oznaka, że wzięcie Asparganu jest wskazane.

Stosując tego typu suplement diety zabezpieczamy się przed problemami psychofizycznymi. Na co dzień możemy nie dostrzegać jak ważką rolę dla nas odgrywa potas i magnez ale ich niedobór może odbić się znacząco na jakości życia a także na naszych możliwościach fizycznych i psychicznych. Jednym słowem, stosowanie tego środka jest jak najbardziej wskazane jako preparat prewencyjny.