Dieta na niestrawność i problemy z żołądkiem

Niestrawność dotyka chyba wszystkich ludzi. Od najmłodszych, przez kobiety w ciąży, po osoby starsze. Na pewno nie jest to zbyt przyjemne uczucie. Czujemy się wtedy pełni, wręcz przepełnieni i często pojawia się ból brzucha. Ból ten pojawia się w okolicach nadbrzusza i często utrzymuje się stosunkowo długu. Problem ten nie jest więc problemem, który można zlekceważyć, ponieważ jego skutki są bardzo odczuwalne.

Objawy niestrawności

Typowymi dla niestrawności objawami są zaparcia, czyli problemy z wypróżnieniem się. Pojawiają się także wzdęcia, które są także dosyć bolesne. Do tego spada komfort psychiczny, ponieważ czujemy się ociężali oraz opuchnięci. Wydaje nam się też, że ważymy kilka kilogramów więcej, ponieważ okolice brzucha są dużo większe. Problem ten dotyka zarówno kobiety i mężczyzn. Zazwyczaj tłuste jedzenie i zbyt duże porcje sprawiają, że żołądek ma kłopoty z wydzielaniem odpowiedniej ilości soków żołądkowych. Problem ten pojawia się najczęściej w okolicach świąt i różnych imprez rodzinnych, podczas których po prostu zjadamy za dużo.

Okazuje się, że na niestrawność można cierpieć także chronicznie, czyli wtedy kiedy wspomniane objawy utrzymują się bez konkretnych przyczyn ponad cztery tygodnie. Przede wszystkim, jest to związane z nieprawidłowym wydzielaniem soków żołądkowych. Na pewno ulgę przynoszą różnego rodzaju zioła. Pomocne są mięta pieprzona, rumianek, mniszek pospolity oraz piołun. Należy je pić w formie wywaru, można także zakupić gotową mieszankę. Najczęściej wspomniane zioła znajdują się w mieszankach poprawiających trawienie.

Jeżeli akurat nie mamy ich pod ręką, przydatne mogą być krople miętowe Amol na niestrawność, które również pomagają na niestrawność. One powodują szybsze wydzielanie kwasów żołądkowych. Krople są bardzo skuteczne i niemal natychmiast niwelują uczucie bólu i ciężkości. Niestrawność może nieść za sobą nieprzyjemne skutki i powodować choroby układu pokarmowego. Warto pamiętać, że układ pokarmowy powinien działać sprawnie aby cały organizm mógł normalnie funkcjonować.

Related Posts

© 2023 Magazyn BELL ANNA - WordPress Theme by WPEnjoy