Fenisyil – zapomnij o alergii

Alergie to prawdziwa plaga naszych czasów. Dotykają one coraz to młodsze dzieci a także dokuczają osobom dorosłym. Uczulić może praktycznie wszystko, jeżeli tylko trafi na podatny grunt (organizm). W przypadku, gdy reakcja alergiczna nie przebiega w sposób gwałtowny i nie wymaga hospitalizacji, warto sięgnąć po sprawdzone produkty farmakologiczne, które skutecznie uporają się z jej objawami. Co zatem może wywołać nadmierną reakcję organizmu? W jaki sposób złagodzić objawy alergii? Tego wszystkiego dowiecie się w poniższym tekście.

Alergia – przyczyny i objawy.

Tak jak we wstępie wspomniano, uczulić może bardzo wiele czynników. Mogą to być zarówno składniki pożywienia, pyłki roślin, roztocza kurzu, jad owadów, sierść zwierząt a nawet zimno. Łagodne i umiarkowane objawy reakcji alergicznych to między innymi: nieżyt nosa, łzawienie oczu, świąd skóry, wysypka skórna. Warto zatem poznać substancje, na które jest się uczulonym. Dostępne są różnego rodzaju badania krwi oraz testy skórne, dzięki którym można poznać zarówno substancje, które wywołują u nas nadwrażliwość, ale sprawdzić również jak silna jest alergia. Świadomość posiadania uczulenia u siebie lub wśród członków swojej rodziny jest bardzo ważna. Szczególnie istotne jest to podczas różnego rodzaju wyjazdów, biwaków oraz podróży górskich. Posiadanie przy sobie odpowiedniego preparatu, który złagodzi nagłe objawy nadwrażliwości jest niezwykle ważne. Należy dobrać odpowiedni preparat, który odpowie na potrzeby alergika, zadziała skutecznie i szybko.

Fenistil – poradź sobie z uczuleniem w mgnieniu oka.

Cenionym produktem stosowanym podczas występowania reakcji uczuleniowych o lekkim lub umiarkowanym przebiegu, jest Fenistil. Lek ten można w łatwy sposób zamówić do domu poprzez stronę https://liki24.pl/search/fenistil/. Stosowany może być zarówno przez dzieci jak i dorosłych (oczywiście w odpowiednich dawkach). Występuje on zarówno w postaci żelu jak i doustnych kropli. Działanie Fenistilu opiera się przede wszystkim na blokowaniu produkcji histaminy. Postać żelu szczególnie przyda się w przypadku wystąpienia wysypki skórnej (w tym pokrzywki). Skutecznie poradzi sobie również ze świądem w miejscu użądlenia przez owada (komara, meszki, pszczoły, osy) lub poparzenia rośliną. Zastosowanie doustnych kropli, oprócz zmniejszenia skórnych reakcji alergicznych, powoduje ulgę w nieżycie nosa oraz łagodzi łzawienie oczu. Warto taki specyfik mieć zawsze przy sobie, ponieważ w szczególności w okresie pylenia drzew, traw i kwiatów a także wtedy, gdy owady są bardzo aktywne każdy z nas jest narażony na wystąpienie uczulenia.

Related Posts

© 2024 Magazyn BELL ANNA - WordPress Theme by WPEnjoy