Jakie soki pić na diecie?

Szczupła sylwetka i zdrowy wygląd to marzenie każdego z nas. Niestety w codziennym toku obowiązków zapominamy o tym, jak ważne jest zdrowie i spożywanie zbilansowanej dawki witamin. Dzięki nim skóra staje się promienna, odporność wzrasta, samopoczucie szybuje w górę, a kilogramy w przeciwną stronę. Warto wiec odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie soki warto pić, będąc na diecie.

Jakie soki pić na diecie?

To, jakie soki należy pić, zależy od planu treningowego oraz indywidualnych preferencji. W wyciskanych sokach jest znacznie mniej węglowodanów niż w przypadku soków kupnych. Często napis ,,sok 100%” zabezpieczony jest substancjami konserwującymi, które zabezpieczają sok przed zepsuciem na bardzo długo. Sok, który został wyciśnięty bezpośrednio z owoców, może być przechowywany zaledwie 1 dzień w lodówce! Warto stosować soki mieszane, gdyż dzięki temu dodatkowo odkwasimy nasz organizm.

Jaki sok jest najzdrowszy dla organizmu?

Jakie soki pić na diecie? Dla wielu ludzi to tylko sok. Dietetycy rozróżniają te niezdrowe, kupione w sklepie oraz te z wyciskarki mające znacznie więcej antyoksydantów, oraz przeciwutleniaczy. Nieważne, jaki konkretnie owoc lub warzywo zostanie tutaj użyte. Warto jednak pamiętać, że jabłka wzmagają uczucie głodu. Do koktajlu warto dodać szpinak lub jarmuż. Na początku może być to zaledwie kilka listków, jednak warto zwiększać tę ilość wraz z upływem czasu. Szpinak ma dużo żelaza, dlatego pomaga ludziom zmagającym się z niedokrwistością. Warto o tym pamiętać. Zamiast cukru, dodajemy daktyle lub miód.

Jak uzyskać najlepszy sok?

Wyżej zostały omówione już kwestie kupna gotowych soków, które często podlegają procesom pasteryzacji i są wytworzone z soku zagęszczonego. Mają nie tylko dużo konserwantów, ale również cukru, dlatego ich picie z pewnością nie zmniejszy, a zwiększy przyrost tkanki tłuszczowej. Modele są jednak sobie nierówne, gdyż czyszczenie niektórych wyciskarek może trwać nawet kilkanaście minut! Najlepszym rozwiązaniem jest zakup wyciskarek, dostępnych na stronie https://www.eujuicers.pl. Oprócz najlepszych wyciskarek do soków, można zakupić tutaj również blendery do tworzenia pysznych i dietetycznych posiłków. Wyciskarki dostępne na tej stronie wykorzystują sok z owoców do maksimum, a miąższ ląduje w specjalnym pojemniku, którego czyszczenie trwa zaledwie kilka sekund.

Related Posts

© 2023 Magazyn BELL ANNA - WordPress Theme by WPEnjoy