Jak korzystać z domowego żelu wybielającego zęby?

Kto nie chciałby cieszyć się pięknym i śnieżnobiałym uśmiechem. Zanim wybielanie zębów w warunkach domowych stało się popularne i dostępne na rynku byliśmy zmuszeni na tego typu kuracje udać się do kliniki dentystycznej lub dentysty. Choć metod jak i produktów jest wiele, to do najpopularniejszych z nich należą żele wybielające wraz z nakładkami na zęby.

Jak stosować żel wybielający i nakładkę?

Wystarczy pod ciepłą wodą uformować nakładkę na żeby, zaaplikować żel i pozostawić na 30 minut. Pierwsze efekty widoczne są nawet po pierwszej przeprowadzonej sesji, a maksymalne rezultaty osiąga się po 10 dniach stosowania żelu wybielającego. Metoda wykorzystywana jest również przez dentystów i pozwala osiągać dokładnie takie same rezultaty. Różnica polega na tym, że efekt zostanie osiągnięty po dużo niższej cenie.

Jak długo trzeba stosować żel?

Przeznaczenie na terapię około 30 minut dziennie nie jest problematyczne i z zadaniem poradzi sobie każdy. Kuracje można zakończyć w dowolnym momencie, jeśli tylko uzna się że rezultat jest zadowalający. Wybielanie zębów w ten sposób jest sprawdzoną i bezpieczną metodą posiadającą bardzo mało działań ubocznych.

Czy istnieją skutki uboczne?

wybielanie-zebow-lampa-uv

Niektóre z osób podejmujących tego typu kurację mogą odczuwać podrażnienie w zębach po terapii, jednak w prosty sposób można temu zapobiec stosując produkty bogate w fluor.

Stosując żel wybielający wraz z nakładką usuwa się przebarwienia powstałe na zębach z powodu:

  • palenia papierosów,
  • konsumpcji produktów spożywczych,
  • zażywania niektórych leków
  • oraz przez wiek.

W czasie wybielania zębów środek wybielający dociera do wszystkich, nawet najtrudniej dostępnych miejsc wybielając wszystkie rejony. Odbarwienia z każdą kolejna sesją są coraz mniej widoczne, a po przeprowadzonej terapii wybielającej większość osób raz w roku wykonuje delikatne wybielania w celu podtrzymania efektu terapii wybielającej.

Należy zaznaczyć, że osiągniecie rezultatów jest sprawą indywidualną i zależy od długości i częstotliwości terapii, odbarwienia zębów w momencie rozpoczęcia terapii, indywidualnych predyspozycji genetycznych oraz od tego jak często zęby są wybielane.