Prawidłowe dawkowanie witaminy D dla dzieci

Witamina D dla dzieci

Wiemy, że zdrowie naszych dzieci jest najważniejsze, dlatego też z roku na rok rodzic są coraz bardziej wyczuleni, co jak zapewniają specjaliści też może być niebezpieczny. Musimy, bowiem pamiętać, że jest tak samo niebezpieczny, jak niedobór, a dotyczy to również witamin. Jeśli będzie ich zbyt mało będziemy mieć problemy ze zdrowiem, ale działa to też w drugą stronę nadmiar witamin też jest niebezpieczny dla zdrowie. Mówiąc o dzieciach musimy wiedzieć, że dieta dziecka musi być nie tylko bogata w najróżniejsze składniki mineralne, białka, czy węglowodany, ale również w same witaminy, szczególnie ważna jest witamina D. Jak pokazują badania wiele osób w Polsce cierpi z powodu niedoboru witaminy D w organizmie.

baby1

Dzieci i witamina D

Nie można zaprzeczyć, że jest ona ważna, a przede wszystkim dla dzieci, szczególnie tych małych, które urodziły się w miesiącach, gdy słonce jest rzadkością, a przecież witamina D to słońce, a dzieci urodzone w miesiącach zimowych nie mogą zaznać tego słońca, dlatego też rodzice dawkują swoim dzieci witaminę D zwykle w kropelkach,. Oczywiście ważne jest świadome dawkowanie witaminy D, aby nie przesadzić z jej ilością, bo jak już wspomniano nadmiar też może mieć bardzo negatywne skutki. Jeśli chcemy, aby nasze dziecko było zdrowe, miało energię i nie cierpiało z powodu niedoboru tej cennej witaminy musimy świadomie układać dla niego dietę i podawać lekarstwa. Oczywiście nie można przesadzać, bo możemy sprawić, że problemy będą narastać. Niestety rodzice z reguły są nadopiekuńczy i czasem aż za bardzo chuchają nad zdrowiem swojego dziecka.

 

Zależy im na tym, żeby maluch zachował zdrowie przez długie lata, a w przyszłości, gdy będzie już dorosłym człowiekiem będzie przestrzegał zasad zdrowego trybu życia. Nie da się zaprzeczyć, że to dość istotna kwestia, jeśli mówimy o przyzwyczajaniu człowieka i nauce od dziecka pewnych zasad, może to zmienić różne kwestie w przyszłości. Rodzice, którzy zaniedbali te kwestie, mają naprawdę duży problem z dziećmi, które zwyczajnie nie rozumieją pewnych aspektów.