Przyczyny wysokiego cholesterolu

Z wiekiem coraz więcej osób cierpi na podwyższony cholesterol i nie każdy będzie wiedzieć dlaczego tak się dzieje, jeśli w jego diecie nie zmienia się w zasadzie wiele na przestrzeni lat.

Jednak trzeba pamiętać o tym, że cholesterol to nie jest taka przypadłość, z jaką przychodzi nam się mierzyć z dnia na dzień, chociaż nie zawsze jego wskaźnik musi się podnosić na przestrzeni lat. Niekiedy może to nastąpić w przeciągu kilku miesięcy, szczególnie zaś wtedy, gdy zaczniemy jeść więcej takich produktów, jakie będą właśnie się przyczyniać do tego, że będzie u nas występować wysoki cholesterol. Najczęściej powodem jego występowania, czyli tego złego cholesterolu, jest spożywanie produktów pochodzenia zwierzęcego.

Śniadanie a cholesterol

Z pewnością wiele osób nie może sobie wyobrazić niekiedy śniadania bez jajecznicy, czy też obiadu bez kotleta schabowego, jednak to właśnie przez takie dania będzie u nas się cały czas pogarszać wskaźnik złego cholesterolu. Warto też pamiętać o tym, że równie szkodliwe będą dla nas wędliny, szczególnie zaś te, jakie są z natury tłuste, czyli chociażby boczek. Nie możemy też zapominać o tym, że często produkty zwierzęce przygotowuje się do zjedzenia w procesie smażenia.

W ten sposób nie dość, że samo mięso, czy jaja będą już dla nas szkodliwe, to jeszcze będziemy dokładać do tego kalorie i dodatkowy tłuszcz. Niekiedy smażąc mięso na oleju nie zwracamy specjalnej uwagi na to, że na przykład patelnia zaczyna się dymić, a tak naprawdę jest to sygnał, że w tym momencie powinniśmy odstawić patelnię z palnika i wymienić olej na świeży. Dymienie jest oznaką, że wytworzyły się szkodliwe dla naszego organizmu tłuszcze trans. Jeśli jeszcze dodamy do takiej diety małą aktywność fizyczną, to nie możemy się dziwić tak naprawdę, że podczas kolejnych badań, nasze wyniki będą dalekie od chociażby poprawnych.

Lepszy poziom cholesterolu

Zatem, jeśli będzie nam zależeć na tym, by jak najszybciej poprawić swój cholesterol, konieczne będzie zmienienie sposobu odżywiania się i to już najprawdopodobniej na stałe, szczególnie zaś wtedy, gdy będziemy mieć nadwagę i nie będziemy w średnim wieku, ale znacznie starsi.

Related Posts

© 2024 Magazyn BELL ANNA - WordPress Theme by WPEnjoy