Stomatologia ogólna radzi jak wybrać szczoteczkę

Aby mieć czyste, białe zęby oraz uśmiech, który przykuwa uwagę, ważne jest, aby dbać o swoje zęby przy pomocy dentysty, jak również za pomocą prawidłowej higieny jamy ustnej. Dziedzina jaką jest stomatologia obejmuje szereg różnych procedur, które wspomagają te dwie sprawy.

Ta dziedzina jest nam tym bardziej potrzebna w życiu codziennym, ponieważ jest tak wiele produktów na rynku do pielęgnacji jamy ustnej, że może być ciężko wybrać najlepsze, tym bardziej, że każde niesie ze sobą obietnicę wybielenia, wzmocnienia i tak dalej.

Szczotkowanie

porzadny-dentystaJeśli rozumiemy na czym dokładnie opiera się stomatologia, to jest nam łatwiej podjąć decyzję, gdyż wtedy dobrze wiemy co należy przy wyborze produktów do higieny jamy ustnej brać pod uwagę. Najważniejsze jest szczotkowanie, które się właściwie zaczyna już przy wyborze szczoteczki do zębów. Jedną z podstawowych zasad stomatologii ogólnej jest to by wybrać szczoteczkę do zębów, która dobrze leży w dłoni, dzięki czemu chce się z niej jak najczęściej korzystać. Ważny jest również fakt, że szczoteczki o miękkich włóknach są najlepsze- można wśród nich wybrać zarówno staromodne szczoteczki manualne jak i szczotki elektryczne.

O szczotkowaniu dowiecie się Państwo więcej na stronie gabinetu stomatologicznego Laserdent.

Jeśli decydujesz się na stosowanie ręcznej szczotki, upewnij się, że końcówka pędzla jest na tyle mała, aby dotrzeć do wnętrza wszystkich szczelin i kącików jamy ustnej. Elektryczne szczoteczki powinny mieć również miękką głowę i szczecinę. Upewnij się, że potrafisz posługiwać się szczoteczką tak jak jest to zalecane przez lekarzy dentystów.