Dlaczego tyle się mówi o cholesterolu?

Organizm ludzki przestaje być zagadką z medycznego punktu widzenia. Naukowcy wiedzą, jak poprawiać zdrowie i niekoniecznie stosować przy tym leczenie farmakologiczne. W wielu przypadkach wystarczy zmiana dotychczasowego stylu życia, co bywa jednak zadaniem najtrudniejszym.

Wprowadzanie pozytywnych zmian do życia

O cholesterolu mówi się często, ponieważ mamy jego dwa poziomy, a mianowicie dobry i zły. Cholesterol HDL, uważany za pozytywny dla organizmu usuwa złogi negatywnego cholesterolu LDL, tym samym ograniczając ryzyko szerokich chorób serca.

Cholesterol daje się stosunkowo łatwo kształtować dietą, zdrowym stylem życia, suplementacją dietetyczną. Wystarczy zatem zmienić dotychczasowe, negatywne nawyki, aby wyzwolić się z ryzyka wystąpienia groźnych chorób, tj. miażdżyca.

Czy wiesz, że choroby serca zabijają najwięcej ludzi na całym świecie? Wysoki poziom złego cholesterolu wiąże się zazwyczaj z takimi sprawami, jak otyłość, palenie papierosów, stosowanie innych używek, zero aktywności fizycznej, dieta przesycona tłuszczami nasyconymi, itp. Jak widać zły cholesterol to nie jedyna wada takiego stylu życia.

Człowiek coraz bardziej otyły, funkcjonujący na co dzień w powyższy sposób nie ma zupełnie energii do wykonywania zadań, jego ciało z trudnością się regeneruje, itp. Współczesna medycyna straszy wysokim poziomem cholesterolu, ale nie tylko o niego chodzi. Czasami trzeba ludzi zmotywować do spojrzenia na siebie. Zawał w wieku trzydziestu lub czterdziestu lat to po prostu porażka, której da się precyzyjnie zapobiegać. Diety lekkie, aktywność fizyczna to znacznie lepsza perspektywa od leżenia w szpitalach, prawda?

Skąd czerpać właściwe inspiracje?

Po pierwsze zrób badania krwi i oceń swój obecny stan zdrowia. Po drugie zacznij minimalistycznie ćwiczyć, a po trzecie zrezygnuj, jak najszybciej ze złego tłuszczu, przerzucając się na dobry, pochodzenia roślinnego, wywodzącego się z ryb, itp. Zmiana diety nie musi wcale oznaczać pogorszenia warunków smakowych, a wręcz przeciwnie. Cholesterol LDL ma tendencję do zatykania tkanek organizmu, a jeżeli nie równoważy go cholesterol HDL, wtedy istnieje szansa, że choroby serca zaatakują cię szybciej niż myślisz.

Warto dbać o siebie

Weź sobie rady z artykułu do serca, zacznij poważnie podchodzić do codziennych decyzji dietetycznych, a pożyjesz długo i szczęśliwie.

Related Posts

© 2024 Magazyn BELL ANNA - WordPress Theme by WPEnjoy