Wypadają Ci włosy? Sprawdź, czy nie masz tych niedoborów substancji!

Zimowa aura nie sprzyja porostowi włosów. Co więcej, właśnie w tę porę roku większość kobiet narzeka na nadmierne wypadanie włosów. Czy Ty również należysz do tego grona? Wystarczy Ci ten jeden artykuł, abyś mogła w zaciszu domowym pozbyć się problemu raz na zawsze!

Pielęgnacja piękna od środka

Pewnie nieraz słyszałaś, jak ważne jest dbanie o siebie od wewnątrz. Jednak na co dzień ciężko znaleźć czas na wypicie świeżo wyciśniętego soku z zieleniny lub zaczerpnięcia oddechu z dala od zgiełku samochodów.
Nie musisz od razu wyjeżdżać w Bieszczady, aby zmniejszyć problem wypadających włosów. Wystarczy, że zadbasz o odpowiednie składniki, witaminy i minerały w swojej diecie. Jednak zanim przejdziemy do tego, co powinnaś zrobić, aby pozbyć się problemu, wskażemy czynniki przyczyniające się do nadmiernego wypadania włosów.

Co robić, aby zmniejszyć wypadanie włosów?

  • unikaj przetworzonych produktów spożywczych, bogatych w nasycone tłuszcze trans i cukier rafinowany;
  • unikaj czesania wilgotnych włosów;
  • ogranicz używki, takie jak alkohol czy papierosy;
  • unikaj nadmiernego stresu;
  • unikaj nadmiernego przesuszania włosów oraz  suszenia suszarką w wysokiej temperaturze;
    ogranicz koloryzację włosów.

To jedne z głównych przyczyn, które powodują wypadanie włosów. Żeby zapobiec temu niepożądanemu zjawisku, warto skupić się na zbilansowanej diecie, aktywności fizycznej oraz odpowiedniej suplementacji. Polecanym i dostepnym od lat na rynku produktem są na przykład Merz Spezial Dragees.

Które składniki warto suplementować?

Na rynku dostępnych jest wiele suplementów. Aż trudno się zdecydować, które wybrać. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie listę najwartościowszych substancji, których efektywne działanie na porost włosów zostało udowodnione w badaniach.

Biotyna  — niezastąpiona w walce o piękne, zdrowe i lśniące włosy. Jedną z przyczyn wypadania włosów jest właśnie niedobór tej witaminy. Suplementacja zastosowana u osób z niedoborem witaminy B7 przynosi oczekiwaną poprawę. Biotyna zawarta jest w takim produktach spożywczych jak: jajka, pestki słonecznika, ryba salmon. Jeśli jesteś na diecie roślinnej, dużo ćwiczysz lub prowadzisz niezdrowy tryb życia, warto zainteresować się suplementacją biotyny.

Cynk  — zapotrzebowanie na ten pierwiastek wzrasta szczególnie u kobiet w ciąży oraz u osób zmagających się z przewlekłymi chorobami. Badanie przeprowadzone na 115 osobach jednoznacznie wskazuje, że uzupełnienie niedoborów cynku, zmniejsza wypadanie włosów. Cynk znajduje się m.in. w takich produktach spożywczych: kasza gryczana, ser żółty, warzywa strączkowe, orzechy. Oprócz zbilansowanej diety korzystna okazuje się również dodatkowa suplementacja cynku.

Cynk i biotyna potrafią zmniejszyć wypadanie włosów już od pierwszych tygodni suplementacji. Jednak dla długotrwałych efektów, warto przede wszystkim wyeliminować szkodliwe czynniki  — palenie papierosów, nadmierną koloryzację, szczotkowanie wilgotnych włosów. Przewaga w diecie produktów zielonych, zdrowych tłuszczy oraz białek z pewnością przełoży się na mocne i lśniące włosy.

Related Posts

© 2024 Magazyn BELL ANNA - WordPress Theme by WPEnjoy