Jak działają paski wybielające?

Firm oraz produktów przeznaczonych do wybielania zębów w warunkach domowych przybywa z każdym miesiącem. Choć oferta jest bogata, każdemu przyszłemu użytkownikowi takich środków trudno się zdecydować na najkorzystniejsze rozwiązanie związane z wyborem marki oraz preparatu. Ma to ogromne znaczenie, bo różnice w zauważalnych efektach mogą wahać się od kilkunastu dni, do nawet kilku tygodni.

Wielu specjalistów będących na bieżąco z tematem wybielania zębów poleca paski wybielające. Są one jednym z najpopularniejszych rozwiązań, a moda na nie przyszła ze Stanów Zjednoczonych Ameryki. Paski to bardzo prosta metoda wybielania zębów, na którą składa się jedynie pasek z żelem wybielającym który należy pozostawić na zębach na około 30 minut. Cały proces powinno się powtarzać do momentu osiągnięcia pożądanego przez siebie rezultatu.

Terapia wybielająca przeprowadzana za pomocą pasków wybielających jest identyczna jak ta u dentysty, jednak znacznie tańsza, a przy tym można ją zakończyć kiedy uznamy rezultat za zadowalający. Dodatkowo paski są atrakcyjną alternatywą dla droższych środków wybielających, co wpływa na ich ogromną popularność. Wykorzystywane są jako podkład, zanim rozpocznie się terapię wybielająca przy pomocy form lub w celu utrzymania przez długi okres czasu rezultatu wcześniejszego wybielania.

Należy zaznaczyć, że w przypadku pasków wybielających rezultaty są widoczne nawet po 1 dniu ich stosowania, a końcowy rezultat widoczny jest po około 7 dniach, czyniąc tą metodę jedną z najskuteczniejszych i najszybszych na rynku. W czasie wybielania środek wybielający przeciska się przez szkliwo i zębinę działając na całej powierzchni zęba.

Odbarwienia pozostają, jednak są one stale wybielane, dzięki czemu po kilkunastu sesjach każdy może uzyskać piękny biały uśmiech. Osiągnięcie zadowalającego rezultatu zależy od przebarwienia zębów w momencie rozpoczęcia terapii, a także od indywidualnych predyspozycji genetycznych. Wybielanie zębów za pomocą pasków wybielających jest nowoczesną i bezpieczną metodą przynoszącą bardzo szybkie rezultaty i posiadającą bardzo małą ilość działań ubocznych.