Badanie USG w ciąży

Każda kobieta w ciąży jest poddawana kontrolnym badaniom USG, które w najbardziej precyzyjny sposób, pozwalają ocenić tempo wzrostu i rozwoju płodu. Bardzo ważne, okazują się być badania prenatalne w ciąży. Są one wykonywane w pierwszym i drugim trymestrze. Mają na celu wykluczenie wad rozwojowych, jak również ocenę ryzyka wystąpienia wad genetycznych u płodu.

USG podczas przebiegu ciąży

aparat usg

Coraz więcej kobiet, decyduje się zatem na badania prenatalne USG 3d, które pozwalają na jeszcze dokładniejszą ocenę rozwoju dziecka. Te bardzo nowoczesne aparaty, pozwalają na dowolne obracanie obrazu dziecka na ekranie, dzięki czemu możemy zobaczyć płód w wielu przekrojach. Ponadto, przyszli rodzice decydują się bardzo często na badania aparatami 3d, gdyż daje im to możliwość dokładnego obejrzenia dziecka, co pozwala im zbliżyć się do niego, nawet w bardzo wczesnym etapie ciąży. Wiele gabinetów, oferuje swoim pacjentkom możliwość wydrukowania zdjęć, jak również przegrania filmiku z badania na płytę, która staje się niezwykłą pamiątką. Jak więc widzimy, badania nowoczesnymi aparatami, zyskują coraz większe grono zwolenników.

Inne rodzaje badań USG

Niezależnie, czy zdecydujemy się na badania prenatalne techniką 2, bądź też 3d, pamiętajmy, że najważniejsze jest ich wykonanie w odpowiednim okresie ciąży. Bardzo ważne jest również, aby kobiety będące w ciąży, a mające problemy z tarczycą, również raz na jakiś czas poddawały się badaniu USG tarczycy, gdyż nieprawidłowości związane z funkcjonowaniem tego gruczołu, mogą być bardzo groźne dla rozwijającego się w łonie matki dziecka.

W przypadku stwierdzenia zmian w pracy tarczycy, niezbędne jest przyjmowanie odpowiednich dawek hormonów, które pozwolą na uniknięcie problemów w rozwoju malucha. Widzimy zatem, jak ważne jest regularne wykonywanie badań w każdym trymestrze ciąży. Istotne są nie tylko badania ginekologiczne, ale także badania tarczycy, które możemy wykonać najpierw na podstawie prostych badań z krwi, a następnie potwierdzić wynik, za pomocą badania ultrasonograficznego w gabinecie endokrynologicznym. Po więcej informacji warto udać się tutaj: https://salvemedica.pl/uslugi/usg-ciazy

Related Posts

© 2024 Magazyn BELL ANNA - WordPress Theme by WPEnjoy