Dlaczego sok z wyciskarki jest zdrowszy?

Sok wyciśnięty w zaciszu własnej kuchni to świetna opcja dla wszystkich, którzy chcą się zdrowo odżywiać i wprowadzić do swojej codziennej diety więcej witamin, minerałów oraz błonnika. To także sposób na urozmaicenie jadłospisu. Wiele osób zastanawia się jednak, jakie urządzenie do produkcji soków wybrać, aby zapewnić sobie jak najwyższą jakość otrzymanych produktów. Naukowcy zajmujący się na co dzień żywieniem nie mają wątpliwości, że najzdrowszy sok otrzymuje się przy użyciu nowoczesnej wyciskarki. Dlaczego tak się dzieje?

Świeży sok pełen witamin

Przede wszystkim sok produkowany przez wyciskarkę jest gęstszy niż ten z sokowirówki. Nowoczesne urządzenia potrafią maksymalnie wycisnąć owoce, ale także warzywa. Ilość usuniętego miąższu jest znacznie mniejsza niż podczas korzystania z sokowirówki. Co za tym idzie, więcej witamin i składników odżywczych trafia do soku. Korzystając z sokowirówki, często wyrzuca się sporą część zatrzymanych na sicie owoców czy warzyw. Wyciskarka to lepsze rozwiązanie, ponieważ maksymalnie odciska sok zawarty w poszczególnych produktach. Ostatecznie jest go zatem więcej i ma bardziej optymalny skład. Wyciskarka radzi sobie także z ziołami czy warzywami liściowymi. Na ich bazie też powstają pyszne, bardzo zdrowe soki, które urozmaicą jadłospis oraz dostarczą organizmowi jeszcze więcej składników odżywczych. Można zabrać je do pracy i popijać w dowolnej chwili, są idealne gdy potrzebuje się zastrzyku energii, ale nie ma się czasu na posiłek. Sok z wyciskarki jest dłużej świeży, ponieważ urządzenie to nie napowietrza go tak bardzo jak sokowirówka.

Zdrowie dzięki wyciskarce

Warzywa i owoce w formie płynnej są łatwiejsze do przyswojenia, a ich trawienie trwa znacznie krócej. Warto zatem wprowadzić soki do swojej codziennej diety. Aby to zrobić i szybko się nie zniechęcić do ich produkcji, należy wybrać odpowiednią dla siebie wyciskarkę. Taką, która poradzi sobie z ulubionymi warzywami oraz owocami, a jej wydajność będzie dostosowana do codziennych potrzeb danej rodziny. Poszczególne produkty porównać można na stronie eujuicers.pl. Znajduje się tam również wiele praktycznych informacji, przydatnych podczas wyboru wyciskarki. Czas poświęcony na znalezienie dobrego urządzenia procentuje później regularnym jego stosowaniem. A tylko systematycznie sięganie po soki może realnie poprawić stan zdrowia i dodać energii.

Related Posts

© 2024 Magazyn BELL ANNA - WordPress Theme by WPEnjoy