Plecak a walizka

plecakKiedy wybrać plecak, a kiedy walizkę lub torebki skórzane ? Wiele osób zastanawia się nad tym, ponieważ chce wyjechać i nie wie, w co najlepiej się spakować. Zarówno plecaki, jak i walizki mają swoje wady i zalety, więc wybór powinien zależeć tak naprawdę od typu podróży, jaką chcemy odbyć. Jeśli jedziemy na wyprawę, gdzie nasz bagaż trzeba będzie dużo nosić, lepsze będą plecaki.

Walizki, torby i torebki damskie są wygodniejsze na krótszych dystansach, głównie ze względu na fakt, iż nie wymagają noszenia, wiele z nich można ciągnąć za sobą na kółkach. Jednak na dłuższą metę takie ciągnięcie jest niewygodne. W wąskich uliczkach, w lesie, w parku gdzie nie ma chodników, a także na powierzchniach nierównych (które bardzo często zdarzają się w zabytkowych miastach) walizkę trzeba będzie nieść.

plecakCiężka walizka niesiona w ręku to nic wygodnego, ani zdrowego. Dlatego też na takie wypady polecane są plecaki, gdzie można zabrać wszystko, nawet termosy z herbatą bądź kawą . Przede wszystkim możemy je nosić na plecach. Noszenie na plecach jest wygodniejsze i zdrowsze dla kręgosłupa, niż noszenie w ręku. Obciążenie jest rozłożone równomiernie na oba ramiona. Poza tym mamy obie ręce wolne, co znacznie ułatwia chodzenie, robienie zdjęć, kupowanie biletów. Noszone na plecach plecaki trudniej jest ukraść – statystycznie rzadziej stają się one łupem dla złodziei niż walizki, które zdarza się nam pozostawić bez nadzoru jedynie na chwilkę. Walizki będą jednak odpowiedniejsze niż plecaki na wyjazdy biznesowe.

Pamiętajmy, że aby nosić plecaki, musimy mieć na sobie wygodne ubranie, najlepiej takie, które się nie gniecie. Jeśli jednak wybieramy się na spotkanie w interesach, na pewno lepiej mieć ze sobą walizkę. W takim wypadku najpewniej będziemy ją nieść tylko z lotniska do taksówki, a następnie do hotelu, dlatego nie zmęczymy się zbytnio. Poza tym wyjazdy biznesowe mają to do siebie, że nie trwają bardzo długo, dlatego spakowana walizka nie jest ciężka. Z reguły jej główny ciężar stanowi laptop. Dla biznesmenów chcących uzyskać maksymalną wygodę, pojawiły się na rynku plecaki na laptopa. Można w nich przewozić komputery.

Related Posts

© 2024 Magazyn BELL ANNA - WordPress Theme by WPEnjoy