Rodzaje depilacji – poznaj dostępne metody usuwania owłosienia

Jak wiadomo, każda z nas chce ładnie wyglądać szczególnie kiedy zbliża się lato. Wiadomo, że na plaże nikt nie pójdzie z nieogolonymi nogami. Każda z nas preferuje różne metody depilacji.

Najpopularniejszą depilacja jest depilacja maszynkami do golenia. Są one bardzo tanie i depilacja przebiega bardzo szybko i sprawnie. Warto jednak zauważyć, że jest to najmniej skuteczny sposób depilacji. W momencie kiedy już długo depilujemy nasze nogi, to z każdą kolejną depilacja włoski odrastają coraz szybciej i coraz grubsze. Dochodzi do tego, że włoski wyrastają już na drugi dzień. Jak widać więc efekt jest kiepski.

Innym sposobem depilacji jest depilacja woskiem. Jest ona bardziej skuteczna, jednak o wiele bardziej bolesna i trochę droższa. Efekt utrzymuje się nawet to trzech tygodni. Warto jednak pamiętać o tym, że wyrywanie włosków na siłę, nie jest niczym przyjemnym. Jest to bardzo bolesne i podrażnia skórę. Jeżeli już decydujemy się na taki typ depilacji, to warto wykonywać ją u kosmetyczki. Tylko ona jest w stanie wykonać ten zabieg jak najmniej boleśnie. Samemu jest to bardzo trudne.

Innym sposobem depilacji, jest depilacja depilatorem. Efekt utrzymuje się nawet do miesiąca. Jest to jednak najbardziej bolesny typ depilacji. Wiele kobiet po prostu nie wytrzymuje tego bólu i rezygnuje z tego typu depilacji. Warto również pamiętać, że sam depilator nie należy do najtańszych urządzeń. Jest ona jednak bardzo skuteczna.
Kolejnym i chyba najskuteczniejszym sposobem depilacji jest depilacja laserem. Efekt gładkich nóg utrzymuje się przez parę lat. Jest to oczywiście najdroższa możliwa opcja, jednak najbardziej skuteczna. Przez parę lat mamy spokój z jakąkolwiek depilacją. Włoski po prostu nie odrastają naprawdę przez bardzo długi okres. Coraz częściej kobiety decydują się na własnie ten ty depilacji. Nie jest ona również aż tak bolesna w porównaniu do depilacji woskiem, czy depilatorem. Tak więc chyba najbardziej opłaca się wykonać taki zabieg i mieć spokój na parę lat. Jest to komfortowe.

Related Posts

© 2024 Magazyn BELL ANNA - WordPress Theme by WPEnjoy